Як зробити компост у старій бочці

Продірявлена залізна бочка начебто не потрібна більше, заважає на ділянці. Але все-таки не поспішайте її викидати. Вона, можливо, ще кілька років послужить вам. Адже найкращої ємності для зберігання компосту або для спалювання відходів годі й шукати. Ще більше цікавих порад та лайфаків шукайте за цим посиланням vgbud.com.ua.

Для початку у дірявої бочки вирубайте дно. Робіть це зубилом, поставивши його вістря під кутом 45-60 градусів у бік проходки. Гострі, рвані краї загніть молотком.

Приготування і зберігання компосту в бочці турбот собою не надає. Сам процес дозрівання цього добрива відбувається тут швидше, ніж у ямах або купах, які до того ж обростають бур’янами.

Зібрану з ділянки траву, маленькі гілки і різне сміття занурте в бочку, накрийте обрізками дощок і покладіть вантаж. Ущільнена маса перегниває рівномірніше. Та до того ж у теплий день сонце нагріває стінки бочки і процес розпадання прискорюється.

Вода, що потрапила в період дощів, не несе ніякої біди: удобрювальний розчин стече в землю і піде на користь городнім рослинам, які близько розташовані. Перед черговим засипанням трави потрібно в бочку підсипати вапно.

Як би ви не наповнювали цю скарбничку за літо, взимку вміст все ж осяде. Навесні підніміть циліндричний кістяк, перетрусіть вилами компост і, якщо він готовий до внесення в ґрунт, застосовуйте при перекопуванні грядок. Різноманітні не перепрілі надлишки спаліть безпосередньо в бочці. У ній вогонь не згасне і без нагляду, а за багаттям потрібно спостерігати. Але ж бочка без дна, під неї покладіть лист заліза, бо з нього легше засипати попіл, та й землі не завдасте шкоди.

Для того щоб бути винагородженим якісною золою, не кладіть у палаючу діжку щойно викорчувані кущі, пеньки та коріння – нехай полежать день-два на відкритому повітрі. Коли просохне, з нього з легкістю струшується земля, яка й не повинна потрапити в золу.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *