Як вибрати ковзани для ковзанки, особливості, види та поради
Зима вже в розпалі, якщо не брати до уваги аномально теплу температуру, і пора б зайнятися зимовими видами спорту. Адже фітнес не закінчується на тренажерному залі, а базову активність можна піднімати і простими прогулянками, і різним активним проведенням часу зі своєю сім’єю. І один із найдоступніших, на наш погляд, варіантів для зими – це катання на ковзанах, більше варіантів дивіться тут https://inflottravel.com.ua/. Особливо з урахуванням того, що в багатьох містах зараз відкривають безкоштовні ковзанки для жителів. Залишилося лише одягнутися тепліше, налити чаю в термос і купити ковзани.
І ось про них ми сьогодні і поговоримо. Адже ковзани – це не тільки спорт і хобі, а й спосіб насолодитися зимою або активно провести час на ковзанці. А вибір відповідної пари ковзанів залежить від вашого рівня підготовки, цілей використання та уподобань. Ну і сьогодні я пробіжуся, так би мовити, основними відмінностями варіантів, які є на ринку, і постараємося вибрати для себе щось підходяще.
1. Фігурні ковзани
Почнемо відразу з фігурних ковзанів. Вони призначені для виконання елементів фігурного катання: стрибків, обертань, доріжок кроків та інших трюків. Тому вони відрізняються характерною конструкцією:
- у них довге і вузьке лезо, із зубцями на передній частині для виконання стрибків і трюків. При цьому зубці розташовані нижче, ніж зазвичай, а саме лезо трохи зігнуте.
- самі ковзани високі та жорсткі для надійної фіксації щиколотки, найчастіше мають каблук
- важливо розуміти, що фігурні ковзани йдуть без утеплювача, щоб сильніше притискатися до щиколотки. Зроблені зі шкіри або синтетичних матеріалів, що забезпечують хорошу підтримку і комфорт.
Якщо вирішили зупинитися на фігурних ковзанах, то варто враховувати, що вони бувають різні за «крутістю» виготовлення, матеріалів і всього такого іншого. Але головне – вони мають щільно сидіти на нозі, і якщо ви вирішили кататися не на критих ковзанках, а на вулиці, одягнувши теплу шкарпетку, – то це не ваш варіант. Фігурні ковзани підійдуть для тих, хто хоче освоїти техніку фігурного катання або навчитися красиво кататися на льоду. Для простого катання краще вибрати щось інше.
2. Хокейні ковзани
Хокейні ковзани розроблені спеціально для гри в хокей. Вони забезпечують маневреність, швидкість і захист від ударів шайби та ключок. Це забезпечується за рахунок двох важливих факторів:
- це лезо, яке коротке і широке, що підвищує стійкість і маневреність, у них немає ніяких щербин та іншого.
- і це самі черевики, які низькі, з посиленням для захисту ноги, на шнурівці, іноді йдуть з різними вставками і захистом
Хокейні ковзани складаються з трьох частин: черевика, пластикового стакана, до якого кріпиться лезо, і самого леза. Дешевші варіанти зазвичай не розбірні. Їх виготовляють із композитних матеріалів для зниження ваги і підвищення міцності. Звичайно, вони ідеально підходять для хокеїстів, любителів активного катання і тих, хто шукає швидкісний стиль їзди. Важливо розуміти, що особливість леза в меншому радіусі кривизни, ніж у леза тих же фігурних ковзанів. Тож льоду торкається тільки середня частина, а носок і п’ята підняті над землею. У таких ковзанах зручно не ковзати, а ніби бігати по льоду.
3. Прогулянкові (аматорські) ковзани
Ну і переходимо до найпоширенішого варіанту, прогулянкових ковзанів. Вони призначені для комфортного катання на льоду у вільний час і чудово підходять для початківців. Відразу скажу, що можна виділити особливості таких ковзанів:
- лезо у них стандартне, без специфічних елементів.
- черевики м’які й утеплені для зручності.
- часто мають стильний зовнішній вигляд, що підходить для міського середовища.
Але за фактом зараз роблять, хто на що здатен. І схожими на хокейні ковзани, зі вставками і платформою, і на фігурні ковзани, із щербинами. Але зазвичай ці ж щербини розташовані вище, ніж у фігурних (щоб не чіплятися ненароком по льоду), їх менше, а ковзани, схожі на хокейні, мають стандартне лезо. Взагалі, відмінність цих ковзанів у тому, що лезо більш пряме. За рахунок цього ковзани більш стійкі, але менш маневрені. Втім, для масового катання маневреність і не потрібна. Нозі має бути зручно, але ніде не тиснути, часто жорсткість припаде тільки в місці щиколотки, а стопа почувається більш комфортно. Є хутро, вони комфортні.
Через те, що зовні їх роблять схожими на фігурні або хокейні, буває складно розрізнити, які ковзани перед вами. А у формі леза мало хто розуміє, тут тільки порівняння підходить. Але в дешевшому сегменті, здебільшого, багато ковзанів «прогулянкові», просто звертаємо увагу на етикетку і консультанта. А які брати, «під хокейне» або «під фігурні» вирішувати тільки вам.
4. І наостанок
Без є більш специфічні ковзани. Наприклад, для швидкісного бігу (лонг-трек). Ці ковзани розроблені для максимальної швидкості на льоду, і їхня конструкція відрізняється від інших:
- дуже довгим і вузьким лезом, що знижує тертя.
- низькими і легкими для мінімального опору черевиками.
А також є Ковзани для шорт-треку. Хто не в курсі, шорт-трек – це вид швидкісного бігу по короткому колу. Ковзани для шорт-треку вирізняються коротким і вигнутим лезом для швидкої маневреності, і щільними черевиками.
Як вибрати відповідні ковзани?
А тут все просто. Якщо ви визначилися з метою вашого катання (фігурні, хокейні або прогулянкові), то все, що вам потрібно, це їх надіти. Ковзани повинні щільно сидіти на нозі, але не викликати дискомфорту. Під час вибору розміру враховуйте, що черевики можуть розношуватися, тому краще вибрати трохи щільніші, ніж вільніші. Приміряйте ковзани в шкарпетках, які збираєтеся носити під час катання.
Щодо матеріалів – ну тут як скрізь. Шкіра або якісні синтетичні матеріали забезпечують довговічність і комфорт. Лезо має бути виготовлене з міцної сталі і мати якісне заточування (ну або заточіть у магазині). Ну і зверніть увагу на систему шнурівки або фіксації – вона має бути надійною, шнурки широкі та щільні.